Sezóna 1996/1997

Na podzim 1996 jsme oslavili 10. výročí založení klubu uspořádáním VII. ročníku klubového turnaje, tentokráte pod názvem Rupro Vítkovice Cup. Hrálo se ve dnech 16. a 17.11. 1996 a turnaje se zúčastnilo 25 mužstev v 6-ti skupinách. Hrálo se ve dvou tělocvičnách na Vítku a hlavním sponzorem turnaje se stala, tehdy ještě fungující, firma Rupro sport, která poskytla řadu hodnotných cen. Turnaj byl výborně zmedializován v denním tisku, ostatně novináři si zahráli v týmu „Buml a spol.“ Vítězem se stal celek Trezoru Ostrava, Roub nepostoupil z osmifinále.
Naše tehdejší sestava: Kubáň, Vícha, Žádník, Hrubý, Wojnarowský, Tomčal, Turza, Kurel.
Celkové náklady provozu klubu v roce 1996 činily 35 016 Kč (ze zprávy tehdejšího hospodáře klubu, Romana Spáčila).

Od roku 1997 došlo ke změně názvu našeho sportu z malého fotbalu na futsal. Ve 2. kole poháru ČMFS (hrálo se skupinově) jsme nestačili na tehdy kvalitní týmy SSJ Ostrava, Rýznar Zábřeh na Moravě a zejména prvoligový IFTC Ostrava (1:7, 1:8, 2:6). Hráli jsme 26.1. v sestavě: Vícha – Pokorný, Žádník, Kurel, Tomčal, Turza, Sedláček.

Od února do dubna probíhala soutěž „Rychlý míč“, ve které jsme z 18-ti týmů skončili 3. Sestava bývala shodná se sestavou v oficiální soutěži.

Oficiální soutěž 1996/97 – okresní liga skupina B: v ní jsme se umístili na 6. místě ze 14 týmů s 6 výhrami, 2 remízami a 5 porážkami. Z výsledků: SSJ 1:3 (Tomčal), Suchý 4:1 (Sedláček, Turza, Wojnarowský, Kurel), Mikeska B 2:3 (Turza 2), SPŠ 3:4 (Kurel 2, Žádník), Juventus 3:1 (Šalamon 2, Kurel), Sokol Poruba 2:2 (Kurel, Wágner), Loko 7:0 (Kurel 3, Wágner 2, Tomčal, Sedláček), Krmelín 1:3 (Žádník), VŠB 0:1, Agnesa 9:0 (Kurel 3, Tomčal 2, Hrubý, Sedláček, Wojnarowský, Turza), HV club 5:0 kontumačně, Stará Poruba 4:2 (Sedláček 2, Šalamon, Hrubý). Sestavy tvořili nejčastěji tito hráči: Kubáň, Vícha – Pokorný, Žádník, Kurel, Sedláček, Wágner, Turza, Wojnarowský, Hrubý, Šalamon, Tomčal.

Dále jsme se na jaře zúčastnili Uhlsport Cupu, hrálo se ve skupinách s postupy do dalších skupin, skončili jsme ve 3. kole. 3. kolo se hrálo v neděli ráno a den před tím jsme byli na Valašském poháru (21.6.) - 2. místo a únava z oslav byla značná…

Léto bylo zpestřeno turnajem Celticu Zábřeh 16.8. na hřišti Sokola Výškovice, kdy jsme se dali dohromady s hráči Manu a pod názvem Roub Man jsme turnaj vyhráli.

V roce 1997 výbor klubu pracoval ve složení: Tomčal (předseda), Žádník (1. místopředseda), Sedláček (2. místopředseda).